Pielgrzymka 2017 – dzień drugi

Dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo wcześnie – wstaliśmy około godziny 5, by o 6 wyruszyć w drogę rozpoczynając ją wspólnym pacierzem. Był to jednocześnie jeden z dni z najdłuższą trasą – w pięciu etapach przeszliśmy aż 35 kilometrów.

Jak każdego dnia zaśpiewaliśmy Litanię Loretańska, która jest częścią dzięwieciodniowej nowenny do Matki Bożej oraz Litanię do Wszystkich Świętych.

Na jednym z postojów odwiedził nas Grzegorz Braun. Towarzyszył nam przez cały kolejny odcinek, trasy głosząc konferencję na temat Marcina Lutra i początków protestantyzmu – czyli na temat bardzo mocno związany z naszym tegorocznym hasłem. Była to jednocześnie zapowiedź następnego filmu jego filmu.

Mieszkańcy mijanych przez nas wsi i miast witali nas wyjątkowo serdecznie. Tłumy uśmiechniętych ludzi pozdrawiały całą pielgrzymkę. Zdarzało się także, iż przygotowywano przysmaki mające pokrzepić utrudzonych pielgrzymów. Warto wspomnieć przede wszystkim postoje w Lesznowoli i Lewiczynie, gdzie częstowano nas rosołem, pierogami, naleśnikami, bigosem, paczkami i wieloma innymi pysznościami. Po tak obfitych posiłkach wzrasta zapał do wędrowania. Wszystkich dobroczyńców powierzamy naszym modlitwom.

Dzisiejszym patronem dnia był św. Stanisław Kostka, który jest jednym z najmłodszych kanonizowanych w Kościele. Jego biografia wskazywała na konieczność dawania chrześcijańskiego przykładu światu.

W czasie drogi nie brakowało także modlitwy różańcowej oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia.
Na ostatnim etapie śpiewaliśmy wspólnie nieszpory. Po dojściu do Goszczyna uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Następnie udaliśmy się na miejsce noclegu. Dzień zakończyliśmy kompletą, także odprawioną w tutejszym kościele.

Poprzedniego wieczoru stan liczebny pielgrzymki wynosił 145 osób. To ogromny przyrost w ciągu jednej doby – aż strach policzyć, co by było, gdybyśmy utrzymali takie tempo!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *