Warunki pielgrzymowania duchowego z grupą biało-czarno-czerwoną

Pielgrzymowanie duchowe możliwe jest w dniach trwania pielgrzymki, tj. 6-14 sierpnia 2018 roku. Aby wziąć w nim udział, należy się zgłosić poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej bądź w trakcie zapisów w kościele w dniach 3-5 sierpnia.

Realizacja pielgrzymki duchowej wiąże się z szeregiem zobowiązań. Przed rozpoczęciem jej należy przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W trakcie trwania należy codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej w Klasycznym Rycie Rzymskim. Jeżeli nie jest to możliwe, należy nawiedzić Najświętszy Sakrament, łącząc nawiedzenie z komunią duchową.

Codziennie należy odmówić jedną część różańca: w poniedziałki i czwartki radosną, we wtorki i piątki bolesną, w środy soboty i niedziele – chwalebną. Zachęcamy jednak do odmówienia całego różańca. W południe należy odmówić Anioł Pański, zaś o 21:00 – odśpiewać Apel Jasnogórski oraz odmówić modlitwę o uświęcenie życia (s. 29 w najnowszym wydaniu pielgrzymkowego modlitewnika lub pod niniejszym linkiem). Należy również codziennie podejmować umartwienia w intencjach pielgrzymki, Kościoła i Ojczyzny.

Zachęcamy do codziennego słuchania konferencji, w miarę możliwości oraz ich publikowania w Internecie.

Wierzymy, że pielgrzymka duchowa przyniesie zbawienne owoce wszystkim, którzy ją podejmą. Pątnicy na szlaku będą otaczać swoją szczególną modlitwą także pielgrzymów duchowych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *