Pielgrzymka 2016 – dzień czwarty

Czwarty dzień rozpoczęła pobudka o 4.30, gdy jeszcze było ciemno. Potem w tym ślicznym kościołku w Michałowicach cała grupa uczestniczyła w cichej Mszy Świętej. Po śniadaniu wyruszono w drogę. W Nowym Mieście nad Pilicą miała miejsce Msza dla całe pielgrzymki, którą odprawiał bp Józef Zawitkowski; po niej obiadem ugościły naszą grupę siostry sercanki. Z kolei na ostatnim postoju w Różannej, zgodnie z Tradycją, mieszkańcy sprzedawali pielgrzymom przepyszne naleśniki.

Ostatni etap przeznaczony był na rozważanie Drogi Krzyżowej, podczas której grupa niosła swój krzyż. Na miejsce noclegu w Gapninie pielgrzymi dotarli ok. 17. Miejsce noclegu było bardzo blisko kościoła – przed wieczornym posiłkiem odprawiono w nim uroczyste nieszpory.

Po kolacji odbyło się liczenie reprezentowanych miast – trudno się dziwić, że wygrała Warszawa. Obecnie stan pielgrzymki to ponad 170 zapisanych osób, choć służby porządkowe szacują więcej. Zachęcamy wszystkich niezapisanych do zapisania się! Wieczorem dotarły także, z dawna oczekiwane, gadżety pielgrzymkowe, którym poświęcimy osobny wpis.

2 komentarzy

 1. CECYLIA

  Serce do pielgrzymow się rwie.Szkoda,że ja juz do takiego pielgrzymowania nie dadaję sie.Wspieram Was w codziennej modlitwie i oczekuję codziennych informacji.C

  Reply
 2. msasara

  Bardzo się cieszę że mogę obserwować Wasze pielgrzymowanie , jestem z wami duchem i modlitwą , pielgrzymowałam z waszą grupą rok temu.
  Serdecznie Pozdrawiam , Małgorzata

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *