Pielgrzymka w 2020 roku – List od Księdza Przewodnika i organizatorów

Laudetur Iesus Christus!

Drodzy Pielgrzymi,

W tym roku jak zwykle ruszamy na pątniczy szlak.

Z powodu okoliczności będzie ona przebiegać w zmienionej formule.
Postanowiliśmy iść samodzielnie – jako niezależna pielgrzymka: XXVI PIELGRZYMKA TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ.
Dokonamy modyfikacji trasy – będziemy pielgrzymować szlakiem sanktuariów Mazowsza i centralnej Polski. Nocować będziemy w namiotach (głównie w ogrodach klasztorów) oraz domach pielgrzyma.

Planujemy wyruszyć z Warszawy i pielgrzymować na Jasną Górę od 6 do 14 sierpnia. Dalsze szczegóły podamy bliżej terminu wymarszu.

Organizacja samodzielnej pielgrzymki wymaga zaangażowania środków finansowych i sił organizacyjnych. W związku z tym zwracamy się do Was z dwiema prośbami.

  1. Przede wszystkim prosimy o wsparcie zbiórki, którą znajdziecie pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/x7jhj4. Będziemy potrzebowali samodzielnie zapłacić za takie rzeczy jak: toalety mobline, prysznice, punkt medyczny, ambulans czy ołtarz polowy. Wszystko to jest bardzo kosztowne, dlatego prosimy o Waszą hojność.
  2. Druga nasza prośba wiąże się ze sprawami organizacyjnymi. W tym roku pielgrzymka jeszcze bardziej niż zwykle jest wspólnym dziełem, dlatego prosimy wszystkich, którzy mają siły i wolę pomocy do zgłaszania się do nas – dla każdego znajdzie się jakieś zadanie.

Wszystkich, którzy zdecydowali w tym roku pójść z pielgrzymką prosimy o zgłaszanie tego zamiaru drogą mailową na adres grupa.b.cz.cz@gmail.com. Jest nam to potrzebne w celach organizacyjnych: oszacowania budżetu, wynajęcia ambulansu, organizacji wyżywienia czy rezerwacji „toitoiów“.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

Ksiądz Przewodnik i Organizatorzy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *